Karot ve karotcu beton delme kesme
Abdurrahmangazi, Ebubekir Cd. No: 86 Sancaktepe/İstanbul

Hidrolik Beton Kesme

Demir donatılı ve donatısız yatay – dikey ve düşey 45º – 90º – 180º lik açılarla çalışabilen hidrolik veya elektrikli beton kesme makinesidir.
Genel olarak betonarme perde beton ve döşemi kesiminde kullanılan bir sistem olup.. Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılarak hemse yapabilmektedir. Hidrolik kesme makinesi ile proje değişikliklerinde, tadilat onarım veya unutulmuş kapı, pencere ve asansör boşluklarının kesilmesi de kullanılır, KESME KOLAYLIĞI Hidrolik kesme makinesi kumandalı bir sitem olup el değmeden uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistemdir.
Zaman tasarrufu etmenizi sağlar işinizi hızlı çözüme kavuşturur. Betonun ve asfaltın herhangi bir nedenden dolayı kaldırılması gerektiği durumlarda; Yüzeyin tamamına zarar vermeden istenen alandaki betonu düzgün bir şekilde içerisindeki yapı ile birlikte kesilerek kaldırabilirsiniz. Kesilen yüzey düz bir yüzey olduğu için ekstra düzeltme işlemi gerektirmez.
Beton kalınlığı 100 cm ye kadar kesme işlemi yapabilen makineler vardır her geçen gün teknoloji bünyesinde ilerlemektedir.

Faaliyet Alanları

  • Rayın monte edilme yönüne göre raya paralel olarak kesim yapar.
  • Perde, döşeme, kolon, kiriş gibi betonarme yapıların üzerinde sıkça kullanılmaktadır.
  • En önemli avantajları kesilen yerde ve alanda tadilata gerek yoktur
  • Sıfır vibrasyon ile kesim yapılması kalan betonarmede çatlaklar oluşmamasını sağlar.
  • Klasik yöntemlerle karşılaştırılamayacak kadar hızlı ve sessiz bir yöntemdir.